Afrika örgüsü nasıl sökülür?

Afrika örgüsü nasıl sökülür?

Afrika saç örgüsü kullanım süresi dolduktan sonra sökme aşamasına geldiyseniz bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.
Afrika örgüleriniz kaliteli bir salonda ve doğru tekniklerle uygulandıysa keyifli bir kullanım süresi geçirmiş olmalısınız. İlk bir kaç günlük adaptasyon süresinden sonra kullanım ömrü dolana dek konforlu ve estetik bir deneyim yaşatmalıdır.
Box braid kullanım ömrü kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 2 ile 3 ay arasında maximum kullanım imkanı verir. 3 ayın üzerindeki kullanımları kendi dökülen saçlarınız örgü diplerinde rastalaşmaya başlayabileceği için önermiyoruz.
Örgüleri en pratik yöntemle açmak için, kendi saçlarınızın bittiği yerin biraz aşağısından tüm ek saçları keserek işlem süresini kısaltabilirsiniz.
Sonrasında ince dişli tarak veya tırnaklarınızı kullanarak aşağıdan diplere doğru örgüleri açarak en dipten ek saçların birleşim noktasına dek ilerleyin. Ek saçları saç dibinden ayırdıktan sonra ince bir tarakla nazikçe saç dibinde biriken dökülmüş saçlarınızı veya kalan ek saçları uzaklaştırın. Tarama işlemini her bir örgüyü açtıktan sonra tek tek yaparsanız işlem sonunda tüm saçı taramak için daha az zorlanmış olacaksınız.
Bu esnada çıkan saçlar rutin olarak dökülen saçlardır. Günlük dökülen saçlarınız örgü arasında kaldığı için söküm esnasında toplu şekilde çıkacaktır.
Tüm ek saçları çıkarıp örgüleri açtıktan ve saç diplerinde biriken kalıntıları uzaklaştırdıktan sonra ( eğer uzun saçlıysanız mutlaka tavsiye ediyoruz ) saç kremi yardımıyla tüm saçlarınızı dipten uca tarayın. Bu aşamayı yaparken saçlarınızı göz kararı 4 kısıma ayırın ( yanlar, üst ve arka kısım ) Her bir kısmı kremle tek tek taradığınızdan emin olun.
Bu aşamaların ardından gönül rahatlığıyla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Önerdiğimiz adımları uygulamadan direk duşa girmeniz dipte biriken ek saçlar yüzünden tarama ve arındırma süresini uzatacak ve sizi zorlayacaktır. Özellikle uzun ve gür saçlarınız varsa mutlaka bu aşamaları tek tek uygulayın.
Afrika örgüsü kaç saatte açılır ?
Çok uzun saçlara sahip olmayan kişilerde standart Afrika örgüsünün açılması ortalama 1,5 – 2 saat kadar zaman alacaktır. Söküm esnasında özellikle ense bölgesi için birinden yardım almanız işinizi kolaylaştıracaktır.
Yine de bu işlemler için vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, örgülerinizi açmak için profesyonel bir salondan yardım alabilirsiniz.

Add Your Comment