fbpx

Afrika Örgüsü Nasıl Yıkanır

Afrika Örgüsü Nasıl Yıkanır

Özellikle yaz aylarında saç şekillendirmek kadınlar için kabusa dönüşebiliyor. Sürekli sönen ve şekil almayan saçlar, hayatın hızlı temposu içinde ekstra yorucu hale geliyor. Saçlarını tarama, fön kullanma veya boyama derdi ile uğraşmak istemeyenler için ideal çözümlerden birisi Afrika Örgüsüdür. Kullanım süresi boyunca bozulmadan aynı formda kalması, renginin akmaması, şekillendirme için ekstra çaba harcanmaması örgüleri tercih etmedeki en büyük etkenler.
Daha önce kullananlar bilir ki, Afrika örgüsü uygulanırken kullanılan saçlar fiber kanekolan yapıdaysa hızlıca kuruyacaktır. Bu materyalden üretilen saçlar su tutmaz ve hızlıca kurur. Kullanım rahatlığının yanı sıra sürekli saçları yıkamak zorunda kalmamak da saça ekstra kuvvet verecektir.
Her yıkamada kullandığımız şampuan, krem benzeri kimyasallar saçın doğal yağını arındırarak saçları dış etkenlere karşı korumasız hale getirir. Saç kırıklarının ve kopmaların en büyük nedenlerinden birisi de budur.
Zenci Örgülerini  yıkarken sulandırılmış kremsiz şampuanlar kullanmak, saç diplerini ovalar biçimde hareketlerle köpüklemek ve iyice durulamak yeterli olacaktır.
Normalden az yıkanan saçlar kendini onarma fırsatı yakalayacaktır. Bu sayede işlemlerden yorulan saçlarınıza kendini yenilemesi için zaman tanımış olursunuz.
Haftada maksimum 2 defa yıkamak Afrika örgüsünü uzun kullanmak için önemlidir. Denizde veya havuzda kullandıktan sonra örgüleri durulamanız yeterli olacaktır.
Önerilen şekilde yıkanan ve kullanılan örgüleri, kullanım süresi dolduğunda ve açtığınızda saçlarınızın nasıl kendini yenilediğini ve ipeksi hale geldiğini görebileceksiniz.
Saçlarınızın rengini değiştirmek istediğinizde, zararlı kimyasallar, boya veya açıcı kullanmak zorunda değilsiniz. İstediğiniz renk ek saçla birlikte uygulanan saç örgüleri sayesinde dilediğiniz renge kavuşacak ve saçlarınıza hiç bir zarar gelmeyecek.
Duştan sonra kısa süre içinde örgülerden su süzülecektir. Kalan nemi almak için havluya sarıp beklemek, doğru bir kurulama tekniğidir. Eğer dipler hızlıca kurumuyor ve bu sizi rahatsız ediyorsa ılık fön kullanarak diplerinizi kurutabilirsiniz. Yıkama işlemini mümkün olduğunca erken saatlerde yapmak, diplerin iyice kuruması için zaman tanımak gereklidir. Saçlarınız ıslak halde uyursanız bir süre sonra kalan nem koku yapmaya başlayabilir. Bu sebeple yıkama için en uygun vakit günün erken saatleridir.

Kısa bir uygulama videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=bcsTz4IEOco

Add Your Comment