fbpx

Afrika Örgüsü Yapan Yerler

Afrika Örgüsü Yapan Yerler

Afrika örgüsü yapan yerler özellikle istanbul’da oldukça arttı

Kişisel bakım kadın erkek fark etmeksizin herkesin özel ilgi gösterdiği bir alandır. Devamlı bakımlı ve hazır olmak, özellikle saçlarına önem verenler için bir hayli zordur. Her an havalı görünen saçlar çoğu insanın rüyasıdır. Yataktan kalkıp güne hazır başlamak, saç bakımı için ekstra vakit harcamamak, günümüzün hareketli hayatında çok büyük konfor getirir günlük hayata.
Afrika Örgüsü, uygulandığı günden söküm aşamasına dek herhangi bir bakım istemez. Örgüler uygulandıktan sonra ortalama 2-3 ay saçlarınıza hiç bir işlem uygulamak zorunda kalmazsınız. Her sabah saç şekillendirme, fön veya maşa gibi işlemlere gerek duymadan yapılı ve havalı saçlarla uyanırsınız.
Örgüler uygulanırken, saç dipleriniz örgü ebadına göre kalınlıklara ayrılır ve en dipten ek saç eklenerek sona doğru örülür. Bu aşamada istenilen renk ve uzunlukta seçim yapmak mümkündür. Kaliteli örgü saçları renklerini asla kaybetmez. Bu yüzden başta uygulanan renk, Afrika örgüsü sökülene kadar aynı kalır.
Afrika örgüsünü konforlu kullanmak için tercih edilen salon da çok önemlidir. Afrika örgüsü yapılan yeri seçerken, kullanılan saçın kalitesine ve çalışan kuaförlerin eğitimden geçip geçmediği örgünün görüntüsünü ve kullanım kalitesini bire bir etkiler.
Saç diplerini ayırırken uygulanan teknik ve ek saçların eklenmesi esnasındaki teknikler örgünün kullanımını mutlak şekilde etkiler. Özellikle dünyada kabul gören knotless tekniği en geçerli tekniktir.
Sağlıklı tekniklerle yapılmayan, aşırı gergin uygulanan veya kalitesiz saç kullanılan örgüler kullanıcının kendi saçlarına zarar verebilir. Bu yüzden uygulama yapılacak salon çok iyi araştırılmalı. Karar aşamasında salonun tecrübesi mutlaka dikkate alınmalıdır.
Örgüleri yaptırdıktan sonra bakımı da bir o kadar önemlidir. Saçlarınıza kullanacağınız şampuan mutlaka kremsiz olmalıdır. Kremli şampuanlar saç diplerinde tortu bırakabilir ve diplere yapışarak toz toplayabilir. Bu sebeple kremsiz ve özellikle mentollü şampuanlar idealdir. Şampuanı direkt uygulamak yerine su ile seyrelterek uygulamak durulama kolaylığı açısından önemlidir. Daha sonra olabildiğince iyi durulanmalı ve suyun süzülmesini bekledikten sonra havluya sararak fazla su alınabilir. Aşırı sıcak olmayan fön kullanarak kalan nemi kurutabilirsiniz.
Tüm bu bilgiler ışığında, saçlarınızı emanet edeceğiniz salonu mutlaka iyi araştırmalı ve kendi estetik anlayışı oturmuş, tecrübesi ve birikimi yüksek olan salonlar tercih edilmelidir.

Add Your Comment