Afro dalgası mı afrika örgüsü mü ?

Afro dalgası mı afrika örgüsü mü ?

Afro Dalgası ve Afrika Örgüsünün kendine göre kullanım avantajları vardır. Daha çok kullanıcının tarzı ile alakalı olsa da bazı insanlar seçim yapmakta zorlanabiliyor. Afrika örgüsünün veya Afro su dalgasının kendine daha mı uygun olduğuna karar vermekte güçlük çekebiliyor.
Bu yazıda, Afrika örgüsü veya Afro nun kullanım şekillerinden ve avantajlarından bahsedicez.
Afrika örgüsü, saçların dipten tutam tutam ayrılarak örülmesi esasına dayalıdır. İşlem esnasında renkli ek saç kullanılarak, saçlar istenilen uzunluğa ve renge çevrilebilir. Kullanım siresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 2-3 ay civarındadır.
Yapıldığı günden itibaren hiç bir bakım istemez. Sadece keyfini çıkarırsınız. Saçlarınızı istediğiniz şekilde toplayabilir veya salık olarak tercih edebilirsiniz. Onlarca farklı örgü modeli içinden seçiminizi yapıp kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz.
Afro dalgasında, saçlar ince sıralar halinde örülerek başınıza sabitlenir. İlk örme işlemi tamamlandıktan sonra, önceden hazırlanmış kıvırcık ek saçların eklenme aşamasına geçilir.
Tercih ettiğiniz renk ve uzunlukta ek saçların eklenmesine başlanır. Önemli noktalara özel teknikler uygulanarak, olabildiğince doğal bir görünüm yakalanmaya çalışılır.
Ekleme aşaması tamamlanınca sırada kesim aşaması vardır. Kesim aşamasında kişinin yüz hatları dikkate alınarak, istenilen yoğunlukta ve boyda şekillendirilip işlem tamamlanır.
Afrika örgüsü ve Afro dalgasının yapım aşamaları aşağı yukarı olarak aynı sürede tamamlanır.
Afro dalgasında günlük uygulanması gereken bazı bakımlar vardır. Mavi su veya fön suyu olarak adlandırılan solüsyonla, her gün düzenli olarak saçlar el yardımı ile birbirinden ayrılmalı, topaklanmasının önüne geçilmelidir.
Örgü ve Afronun birbirinden ayrılmaya başladığı noktalar buralardır. Zenci örgüsü hiç bir bakım istemezken, Afro dalgası günlük bakımlar ile kullanılır.
Yıkama aşamasında, ikisi de haftada maximum 2 defa sulandırılmış şampuanla yıkanmalı ve iyi durulanmalıdır.
Afrika örgüsü yıkandıktan sonra ılık fönle dipleri kurutulur ve işlem tamamlanır. Afro dalgası yıkama işleminin ardından, fön suyu veya sulandırılmış saç kremi ile birbirinden ayrılır.
İki işlemin de birbirine göre farkları günlük kullanım ve bakım işlemleri ile ortaya çıkar. Afrika örgüsü hiç bir bakım istemezken Afro dalgası günlük 5-10 dakika bakım yapılarak kullanılır.
Bu farklar dışında Afro dalgası daha havalı ve gösterişli bir görünüm verirken, Afrika örgüsü daha sportif bir hava katar.
Afrika Örgüsü ve Afro Dalgası Hangi Yüz Tipine Uygundur?
Afro dalgası kişinin yüz tipine ve doğal saç rengine uygun tonlarda eklenip, doğru teknikle kesilmelidir. Doğru uzunluk ve kesim modeline kullanıcı ile birlikte karar verip işlem tamamlanmalıdır.
Afrika örgüsü içinse doru miktarda saç kişinin baş anatomisine ve saç yoğunluğuna göre eklenmeli ve örgü ebadı kişiye göre tasarlanmalıdır.
Bu noktalar göze alınarak uygulanan her iki işlemde tüm yüz tiplerinde yakışacaktır.

afro dalgası

su dalgası

afrika saç örgüsü

afrika saç örgüsü

Add Your Comment