Afro Dalgası Ne Kadar Kullanılır ?

Afro Dalgası Ne Kadar Kullanılır ?
afro saç 2022 istanbul

afro su dalgası kullanımı

Afro su dalgası hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de budur; Afro dalgası ne kadar kullanılır ? Bu sorunun cevabı bir çok değişkene  bağlıdır. Doğru cevap verebilmek için uygulanan teknik ve kullanıcının doğru kullanım prosedürüne hakim olması çok önemlidir.

Afro dalgası uygulamak için bir çok farklı yöntem vardır. Kabaca kendi saçlarınızın ek saç vasıtası ile ince balıksırtı örgüler biçiminde örülerek başınıza sabitlenmesi ve üzerine ek saçların eklenmesidir. Anlatımda basit görünen bu süreç, eğer yeterli deneyime ve bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından uygulanırsa saçlarınıza ciddi zararlar verebilir. En iyimser ihtimalle estetik olmayan sonuçlar ortaya çıkar.

Afro dalgasının çok can yaktığı, çok baş ağrısı yaptığı gibi duyumlar almış olabilirsiniz. Bu tamamen uygulayan salonun becerisi ile alakalıdır. Doğru yapılan uygulama ağrıya, sızıya sebep olmaz. Dip örgüsü gerginliğini iyi ayarlayamayan kişiler yüzünden ağrı oluşur. Hatta saçlarınızdaki aşırı gerginlik saç diplerinize zarar dahi verebilir. Bunun önüne geçmek için mutlaka yeterli deneyime sahip salonlardan hizmet almalısınız.

Afro kullanım süresini etkileyen bir diğer önemli husus; dalgalı afro saçların doğru şekilde düğümlenmesi ve sabitlenmesidir. Afro saçları düğümlerken, başın her bölgesi için farklı ebatta ve farklı düğüm tekniğinde uygulama yapılmalıdır. Bu teknikler salon sahipleri tarafından, müşteri geri bildirimlerine dayanarak geliştirilmiş ve personele aktarılmış olmalıdır. En doğru yöntem uzun süreler içinde sürekli test edilerek denenen ve müşteri kullanım deneyimlerine göre düzenlenen yöntemlerdir.

Afro dalgası yaptırmak isteyenlerin düştüğü yanılgılardan biri de şudur: Tüm Afrika kökenlilerin Afro dalgası yapmayı bildiği düşünülür. Aslında afro dalgası Türkiye’de kullanılan biçiminde Afrika’da kullanılmaz. O yüzden bu tekniği Türkiye’de eğitim almayan Afrika kökenli kuaförler doğru şekilde uygulayamaz. Yüksek kalitede ve estetik görünümlü afro dalgalar uygulayan salonların tümü salon sahiplerinin sürece hakim oldukları için kaliteli işler üretirler.

Bu bilgilerden sonra; iyi bir salonda Afro dalgası uygulaması yaptırdığınızı ve kullanım önerilerine harfiyen uyduğunuzu farz ederek. Saç uzama hızınıza da bağlı olmak kaydıyla tahmini kullanım süreniz 2 ile 3 ay civarında değişecektir. Fakat saçlarınız yavaş uzuyor dahi olsa, 3 ay sonunda afroları sökmenizi tavsiye ederiz. Gereğinden uzun süre kullanılan afrolar dökülen saçlar dipte birikeceği için 3 ay üstü sürelerde rastalaşmaya başlayacaktır.

Add Your Comment