Afro Dalgası Renk Seçimi

Afro Dalgası Renk Seçimi

Son yılların en trend saç modelleri arasına girmeyi başaran Afro Dalgası, değişiklik arayan her kadının ilgisini çekmeyi başardı.
Daha önceleri kullanıcıların aklında bir çok önyargı veya tereddüt olmuş olsa da, kullananların sayısının gittikçe artması ve gelen olumlu yorumlar afroya olan talebi arttırdı.
Afroya olan talebin artmasının ana nedenlerinden biri de; Saçlara hiçbir zarar vermemesi ve istenilen uzunluk, yoğunlukta yapılabiliyor olması.
Peki afro renk seçiminde istenilen her renk, her kullanıcıya uygulanabilir mi?
Afro dalgası uygulamasında esas alınan ilk şey; sonucun olabildiğince doğal olmasıdır. Afroya başlanırken kişinin yüz tipi, saç rengi gibi değişkenler mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.
Konuyu daha da açmak gerekirse;
Afro uygulanacak kişi siyah saçlara sahip ve esmer tenliyse, sarı tonlarda afroyu direkt olarak uygulamak tatmin edici bir sonuç vermiyecektir.
Bunun yerine orjinal saçların tonlarında afro saçlar, sarı tonlara mixlenerek uygulama yapılırsa daha estetik ve doğal sonuçlar elde edilecektir.
Afro rengi seçilip, uygulamanın zemini kişinin yüz hatlarına göre planlandıktan sonra ( yuvarlak yüzlü kişilerde yanlar olabildiğince az ek saç kullanılarak örülmeli ) saç yoğunluğunun uygulanacağı kısımlar tasarım aşamasında kararlaştırılır ve uygulama tamamlanır.
Uygulamanın kusursuz doğallıkta görünmesi için profesyonel kesim mutlaka yapılmalıdır. Saçın doğal görünümünü bozmadan, yüz simetrisine en uygun şekilde saç ayrım çizgisi planlanır. Ardından ön çevredeki bebek saçları doğal görünüme uygun şekilde kesilir ve isteğe göre saça katlar vererek işlem tamamlanır.
Sonraki aşamada saçların doğal görünümünü koruması için kullanıcının dikkat etmesi gereken bir kaç detay var.
Afro saçlar olabildiğince az yıkanmalıdır ( haftada maximum 2 )
Fön,sauna vb. gibi aşırı yüksek ısıdan korunmalıdır.
Tarak kullanmadan, el yardımı ile saçlar günlük olarak ayrılmalıdır. Bu esnada fön suyu veya iyi sulandırılmış saç kremi kullanılabilir.
Ortalama olarak 3. veya 4. haftada, saçlar uzadığı için afrolar bollaşmaya başlar. Bu süre dolduğunda bakım için gelinebilir. Bakım aşamasında ön sıralar yeniden doldurulur ve gevşeyen kısımlar tekrar sıkıştırılarak, ilk günkü görünüme tekrar kavuşulmuş olur.
Yaz aylarında, deniz veya havuzda kullandıktan sonra temiz suyla durulanması faydalı olacaktır.

Add Your Comment