Afro dalgası saça zararlı mı?

Afro dalgası saça zararlı mı?

Afro Dalgası Zararları Var Mıdır?

Afro saç dalgası özgün tasarım özelliğiyle dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Özellikle üst düzeyde bir estetik görsellik noktasında etkili sonuçlar ortaya koyan Afro Dalgası son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kapsamda son derece popüler olan Afro dalgası zararlı mıdır? Oldukça hassas bir uygulama sürecine sahip olan Afro dalgası nasıl yapılır? İşte bu sorular konusunda en ayrıntılı yanıtlar!

Afro dalgası, saçlara yapılan bir işlem sonucunda elde edilen bir modeldir. Saça uygulanan bazı işlemlerden sonra saçlar yıpranır. Saç eski kalitesini kaybeder. Koparak dökülmeler yaşanmaya başlar. Dolayısıyla Afro dalgası yaptırmaya karar veren kişilerinde aklına ilk olarak bu işlemin saçlarına zarar verip vermeyeceği sorusu gelir. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta işlemin yaptırılacağı yere doğru karar vermek olacaktır. Alanında ehil kişiler tercih edilerek yaptırılan işlemin, saça her hangi bir zararı olmaz. Ama tecrübesiz ve bilgisiz kişiler tarafından uygulanması halinde saçta yıpranmaya neden olabilir.

afro su dalgası kullanımı ve yıkaması zor mu

afro dalgası yapımı ve ne kadar kullanılabilir

Afro Dalgası Nasıl Yapılır?

Uygulamanın yapılacağı kişinin saçları çok ince olacak şekilde örülür. Bu örme işlemi sırasında ana saçın arasına sentetik saçta eklenir. Eklenen saç kişinin isteği doğrultusunda farklı renklerde de olabilir. Böylece saça hareket katılmış olur. Bazı insanlar ise bu konuda daha doğal bir görünüm isteyebilirler. O zamanda uygulama yapılacak kişinin saç rengiyle aynı renk olan sentetik saç örgüye eklenir. Eklenen bu ek saçlar ile kişinin saçları uygulama öncesine göre çok daha gür bir görünüme kavuşur.

Yine kişinin isteği doğrultusunda eklenen sentetik saçlar yardımıyla mevcut saç boyu uzatılabilir. Bu işlem yapılırken en dikkat edilmesi gereken nokta orijinal saçın, sentetik saç içerisindeki dağılımına dikkat etmek olacaktır. Öncelikle istenilen yoğunluk doğrultusunda eklenecek sentetik saça karar verilmelidir. Daha sonra bu eşit olarak kişinin kendi saçına paylaştırılmalıdır. Gereken planlama yapılmadan bir noktaya yoğun olarak uygulanırsa, o bölgede ki orijinal saçın kopmasına neden olacağı unutulmamalıdır.

Afro Dalgası Kalıcı Mı?

Saça sonradan yapılan işlemler ile kişiler hayal ettikleri görünüme kolayca kavuşabilirler. Burada asıl önemli olan nokta ise yapılan işlemin ne kadar kalıcı olacağıdır. Afro dalgası yapıldıktan sonra pek çok işleme göre oldukça uzun sayılabilecek bir süre saçta kendini muhafaza eder. Bu süre 2 ila 3 ay olarak belirtilir. Tabi ki bu sürenin sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için kişinin mutlaka saçı için gerekli bakımları da yapması gerekir.

Bazı kişiler temizliğinin zor olduğunu savunarak gerekli özeni göstermekten kaçınmaktadır. Saçlar hafta da 2 veya 3 kere yıkanmalıdır. Fakat çok iyi bir şekilde duruma işlemi yapılmalıdır. Hafta da bir kez de bakım kremi kullanılmalıdır.  Ayrıca dalganın zarar görmemesi ve kalıcılığı uzun süre koruyabilmesi için tarak kullanımından uzak durulmalıdır.

Afro Dalgası Fiyatları

Yapılan bu uygulama sayesinde saçlar daha gür ve her daim kullanıma hazır görünür. Bunu yaptırmanın maliyeti ise belirli kriterlere göre farklılık gösterir. Fiyatı belirleyen etkenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanılacak sentetik saçın kalitesi
  • Uygulama yapılacak olan saçın uzunluğu
  • Kullanılacak sentetik saçın miktarı
  • İşlem sırasında saça ayrı renkte sentetik saçların veya aksesuarların eklenip eklenmeyeceği

Afro dalgasının farklı fiyat seçeneklerinde uygulandığı bilinmektedir. Esasında bu tarz tasarımların farklı fiyatlarda uygulanması, tasarımdan tasarıma farklılık taşımaktadır. Tam da bu noktada Afro dalgası yaptırmayı isteyenlerin bu tür işlemler için geniş kapsamlı bir araştırma yapmaları her zaman önerilmektedir.

Add Your Comment