Saç Şekillendirme Tüyoları

Saç Şekillendirme Tüyoları

Kadınların günlük rutini arasında mutlaka saç şekillendirme süreci de yer alır. Özellikle çalışan kadınlar için saç şekillendirme için her sabah ayrılan süre hatırı sayılır zaman almaktadır.
Gün içinde tekrar, tekrar kontrol gerektiren, hacmini yitiren, sönük saçlara sahip kadınlar için bu işlemler sinir bozucu hale gelmektedir.
En çok başvurulan yöntemler arasında günlük çekilen fön, fırçalama gibi şekillendirme işlemleri gelmektedir. Ne yazık ki bu tarz işlemler, saçlarda sürekli kırılma ve yıpranmaya neden olur.
Daha kalıcı yöntemler arasında sayılan Brezilya fönü ise son yıllarda hızla terk ediliyor. Saçlara ağır kimyasallar uygulanarak yapıldığı için, saçların genel formunu bozarak kırılma ve kopmalara açık hale getiriyor.
Özellikle kısa saçlı kadınların sıklıkla baş vurduğu diğer bir yöntem ise saç kaynak işlemidir. Kaynaklar uygulanırken kullanıcının saçına, ısı ve keratin vasıtası ile ek saçlar eklenip sabitlenir. Yüksek ısı ve kullanılan kimyasal yüzünden zaman içinde ana saçlar zarar görmektedir.
Türk tipi saçlar maalesef ki genetik olarak güçlü yapıda değildir. Bu tip saçlara dıştan yapılan her müdahale saçın yapısını iyice bozmakta, hızla yıpranmasına sebep olmaktadır.
Sıklıkla uygulanan boya, açma işlemleri de yapısal olarak güçlü olmayan saçları iyiden iyiye güçsüzleştirir.
Kişisel bakımın en önemli göstergesi arasında sayılan saçlar hepimiz için çok önemlidir. Bu sebeple koruyucu saç şekillendirme yöntemleri kullanarak saçlarınızı kullanmanız tavsiye edilir. Bu yöntemler arasında ülkemizde de uzun yıllardır kullanılan saç örgü işlemleri yardımınıza yetişecektir. Eski tarihlerde de benzer şekilde örgü kullanan aile büyükleri, bu yöntemi hala uygulamaktadır. Geceden örülen saçlar, sabah dalgalı halde kullanılmak üzere açılır ve bir süre kullanılabilir. Veya örülü halde kullanmaya devam edilebilir.
Örgü yöntemleri arasında dünya genelinde en çok tercih edilen ise Afrika örgüsüdür. Bu yöntemde saçlar örülürken aralara isteğe bağlı renkte ek saç eklenir. Eklenen ek saçlar, örgünün kullanım süresini uzatırken görünümü de estetik hale getirir.
Ortalama 2-3 ay gibi uzun süre kullanılan Zenci örgüsü, saç şekillendirme için en koruyucu ve zararsız uygulamalar arasındadır. Maliyet olarak da diğer işlemlerin hepsine göre daha makul fiyatlarda uygulanır. Günlük fön veya düzenli boya kullanan kadınlar bilir ki bu işlemler çok daha maliyetli durumdadır.
Saçınızı korurken estetik bir görünüm kazanmak isteyenler için en makul seçenek olan Afrika saç modellerini kullanabilirsiniz.

Add Your Comment