Afro Dalgası

Afro Dalgası nedir, afro dalgası kimlere uygulanabilir sorularına cevap verebilmek adına bu yazıyı kaleme aldık. Çünkü en sık karşılaştığımız soruların başında uygulamanın nasıl yapıldığı ve afro saçların ne kadar kullanıldığı soruları geliyor. Boy uzunluğu 8 cm den yukarı olan her saça uygulanabilen Afrika su dalgası son yıllarda popülaritesi çok artmış ve trend hale gelmiş teknik uygulamalar arasındadır. Kendi doğal saçınız üzerine yapılabilen, bununla birlikte farklı renkler ile de süslenebilen bir uygulamadır. Merkezimizde bulunan, bu işin uzmanları tarafından yapılacak olan değerlendirmeler sonrasında saçınıza yapılacak olan uygulama ile ilgili, fikir paylaşımları sonrasında teninize ve tarzınıza yakışacak en güzel renk tonu ile uygulama yapılacaktır.

Afro  Dalgası Nedir?
Afro su dalgası olarak adlandırılan bu saç tekniği, kişinin kendi saçının belirlenen kalınlığa göre tutamlar halinde ince ince örülmesi temeline dayanır. Daha sonrasında bu örgüler arasına fiber sentetik dalgalı saçlar ufak tutamlarda uygulanır. İşlem esansında kimyasal veya ısı kullanılmaz. Bu sayede kişinin saçları asla zarar görmeyecektir. Bir çok kaynak ve uzatma yönteminde, saçlara dışarıdan ısı veya kimyasal uygulanır. Bu tarz uygulamalar ısıya duyarlı olan saçlarımıza mutlaka zarar verecektir. Afronun en büyük faydalarından biri de; Kullanım süresi boyunca saçlarınızı dinlendirmesidir. Kullanım süresi boyunca boya veya fönden uzak kalan saçlar daha sağlıklı hale gelecektir.

 

Afrika Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Alanında uzman kişilerce yapılması tavsiye edilen Afro dalgası ile ilgili olarak ilk defa bu işlemi yaptıracak olanların en merak ettiği konular arasında nasıl yapıldığı gelmektedir. Bu işlemin uygulaması yapılırken hiçbir şekilde ağrı ya da sızı olmaz. Yapılan uygulama esnasında araya eklenen saçların kendi saçlarınızı koruyucu özelliği olması nedeni ile hiçbir şekilde rahatsızlık verici durumlar ortaya çıkmaz. İnce ince örülen saçların arasına istenilen yoğunluğa göre dalgalı saç eklentileri yapılır.

Afro Su Dalgası Modelleri

Afro dalgası modeli yaptırmak içine Togo Stüdyo Afrika örgüsü merkezine gelen müşterilerin saçlarının yapısına, uzunluğuna ve talep ettikleri dalga yoğunluğuna göre model uygulaması yapılır. Bu modeller hafif kabarık, kabarık ya da yoğun kabarık şeklinde tatbik edilebilir. Yapılacak olan kesimde ise kişinin yüz hatlarına göre hareket edilir. Talep edilen uzunluk ve yoğunluğa en uygun saç kesimi şekli yapılır. Afro dalgası yapım aşaması için videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Afro Dalgası Bakımı Nasıl Yapılır?

 

Afrika saç modellerinde genel olarak bakım zorluğu yoktur. Hatta ne kadar az yıkanırsa o denli sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Örgüler ek bir kimyasal veya yapıştırıcı ile uygulanmadığı için su ile ne kadar az temas edilirse kullanım ömrü o denli uzun olacaktır. Yıkama esnasında alışık olduğunuz şampuanı sulandırarak kullanmanız yeterlidir. Saçları yıkarken kafa derinize hafif hareketlerle ovalamanız ve iyi durulamanız yeterli olacaktır. Yıkama işleminin haftada 2 defadan fazla yapılmamasını tavsiye ederiz. Yıkama sonrası sulandırılmış saç kremi ile afro saçları parmaklarınız vasıtası ile tarayabilirsiniz. Kurutma makinesi kullanmadan, havluya sararak fazla nemi almanızı tavsiye ederiz. Günlük bakım için mavi su kullanarak yine parmaklarınızla bukleleri ayırmanız yeterli olacaktır.

Ek Saçlar Kokar mı?

Sürekli yıkanan ve kurumasına müsaade edilmeyen saçlar nem yüzünden koku yayabilir. Bu sebeple haftada 2 defayı geçmeden yıkanması ve yıkama sonrası havlu ile sararak fazla nemin alınması yerinde olacaktır. Örgülerin koku yapması hiç kolay değildir. Eğer aşırı yıkamaz ve yıkama esnasında şampuanı sulandırıp iyice durularsanız asla bu tarz sorunlar olmayacaktır. Koku yanlış kullanım yüzünden meydana gelir.

Togo Stüdyo Afro Su Dalgası

Stüdyomuzda yaptıracağınız Afrika su dalgası fiyatı yapılacak olan keşif sonrasında belirlenebilir. Saçlarınızın uzunluğu, istediğiniz dalga yoğunluğu ve talep edeceğiniz renge göre en makul fiyatlar belirlenerek güzelliğinize güzellik katılır. Daha fazla bilgi için afro dalgası blog sayfamızı inceleyebilirsiniz