fbpx

Afrika Örgüsü

Dünya’da bilinen bir gerçek vardır ki o da Afrikalı kadınların saçlarına şekil vermesi çok zordur. İşte bu zorluktan yola çıkılarak kadınların saçlarını bir forma sokabilmek için saç stillerden Afrika örgüsü ortaya çıkmıştır. Bu örgü tekniği son yıllarda ülkemizde de tarzını değiştirmek isteyenler tarafından çok talep görüyor.

Afrika Örgüsü Uygulamaları

İstanbul’da oturanlar için Togo Stüdyo Kadıköy ve Beylikdüzü, Afrika örgüsü ile ilgili teknik uygulamaları yapmaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalarda, sanat ve yetenek bir arada müşterilerin memnuniyetine sunuluyor. Yapım aşamalarında ciddiyet gerektiren teknikler uygulanarak yapılan bu örgü modeli için kendi saçınızın uzunluğu en önemli kriterlerden biri oluyor.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılıyor?

İstanbul Afrika örgüsü yapımında merkezimiz en çok tercih edilen uygulama noktalarından bir tanesidir. Uygulamalarda ilk başta aranılan kriter kendi doğal saçlarınızın uzunluğunun 8 cm den fazla olmasıdır. İşlem yaptırmaya kara verdiğinizde zaman olarak da çok rahat bir gün seçmeniz tavsiye edilir. Çünkü bu işlem saçınızın uzunluğuna paralel olarak 4 ila 10 saat arasında sürebiliyor. Saçlarınızın ne kadar sürede uzadığı ile orantılı olarak da ilk günkü şeklinde kullanım ömrüne sahiptir.

Afrika Örgüsü Çeşitleri

Saç tipinize ve yoğunluğuna bağlı olarak ince, standart ve kalın sınıf kategorilerinde model uygulamaları yapılır. Kendi saçlarınızın dışında kanekolan maddesi kullanılarak yapılan ek saçlarda kullanılır. Bu saç ve kullanılan maddenin hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Öyle ki bu saç modelini yaptırdığınız süre boyunca saçınız dış etkenlerden korunacak ve daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Afrika örgüsü bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz : Afrika örgüsü blog

Afrika Örgüsü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yapılan uygulama uzun ve meşakkatli bir süreç olmasına rağmen, yaklaşık 2 ya da 3 ay boyunca kullanılacağı göz önünde bulundurulduğunda, bakımına da önem verilmesi gerektiği ortaya çıkacaktır. Kendi saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecek olan bu teknikte merkezimiz tarafından tavsiye edilecek olan bakım şartlarına uymanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı hem dinlendirmek hem de farklı bir görünüm kazanmak istediğinizde merkezimi arayarak Afrika örgüsü fiyatı hakkında da bilgi sahibi olabilir ve işlemleriniz için randevu oluşturabilirsiniz.

BEYLİKDÜZÜ 0544 730 32 55KADIKÖY 0536 714 25 35