BEYLİKDÜZÜ 0544 730 32 55KADIKÖY 0536 714 25 35

Afrika Örgüsü

Box braid veya Afrika örgüsü olarak adlandırılan saç modelleri, gün geçtikçe artan bir ilgi görüyor. Çünkü örgülerin kullanım kolaylığı ve estetik görüntüsü, diğer saç modellerine nazaran daha tercih edilebilir durumdadır.
Yıllar önce ilk hizmete başladığımız dönemlerde karşılaştığımız sorular; genellikle örgülerin kullanım zorluğu olup olmadığı veya saça zarar verip vermediği ile alakalıydı. Her geçen yıl örgü hakkında bilinç arttıkça bu tarz sorularla nadir karşılaşır olduk. Çünkü insanlar etraflarında daha çok örgü kullanan gördükçe, Afrika örgüsünün saçlara kesinlikle zarar vermediğini anlar duruma geldi.
Afrika örgüsünün günlük hayatı kolaylaştıran, her sabah saç şekillendirme zahmetinden kurtaran ve her daim estetik görünüm veren hali insanların ilgisini giderek üzerine toplamaya devam ediyor.

Koruyucu saç modelleri arasında sayılan box braids modelleri, kişilerin saçlarına estetik görünüm katmakla kalmıyor. Aynı zamanda kullanım süresi boyunca saçları dış etkenlerden koruyarak daha sağlıklı uzamasını sağlıyor. Renk ve model çeşitliliği, kullanım rahatlığı ve pratikliği bu işlemlere olan talebi gün geçtikçe arttırıyor.

Afrika Örgüsü Modelleri

İstanbul’da oturanlar için Togo Stüdyo Kadıköy ve Beylikdüzü, Afrika örgüsü ile ilgili teknik uygulamaları yapmaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalarda, sanat ve yetenek bir arada müşterilerin memnuniyetine sunuluyor. Yapım aşamalarında ciddiyet gerektiren teknikler uygulanarak yapılan bu örgü modeli için kendi saçınızın uzunluğu en önemli kriterlerden biri oluyor.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılıyor?

İstanbul Afrika örgüsü yapımında merkezimiz en çok tercih edilen uygulama noktalarından bir tanesidir. Uygulamalarda ilk başta aranılan kriter kendi doğal saçlarınızın uzunluğunun 8 cm den fazla olmasıdır. İşlem yaptırmaya kara verdiğinizde zaman olarak da çok rahat bir gün seçmeniz tavsiye edilir. Çünkü bu işlem saçınızın uzunluğuna paralel olarak 4 ila 10 saat arasında sürebiliyor. Saçlarınızın ne kadar sürede uzadığı ile orantılı olarak da ilk günkü şeklinde kullanım ömrüne sahiptir.

Afrika Örgüsü Çeşitleri

Saç tipinize ve yoğunluğuna bağlı olarak ince, standart ve kalın sınıf kategorilerinde model uygulamaları yapılır. Kendi saçlarınızın dışında kanekolan maddesi kullanılarak yapılan ek saçlarda kullanılır. Bu saç ve kullanılan maddenin hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. Öyle ki bu saç modelini yaptırdığınız süre boyunca saçınız dış etkenlerden korunacak ve daha sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.
Afrika örgüsü bloğumuzu ziyaret edebilirsiniz : Afrika örgüsü blog

Afrika Örgüsü Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yapılan uygulama uzun ve meşakkatli bir süreç olmasına rağmen, yaklaşık 2 ya da 3 ay boyunca kullanılacağı göz önünde bulundurulduğunda, bakımına da önem verilmesi gerektiği ortaya çıkacaktır. Kendi saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecek olan bu teknikte merkezimiz tarafından tavsiye edilecek olan bakım şartlarına uymanız yeterli olacaktır. Saçlarınızı hem dinlendirmek hem de farklı bir görünüm kazanmak istediğinizde merkezimi arayarak Afrika örgüsü fiyatı hakkında da bilgi sahibi olabilir ve işlemleriniz için randevu oluşturabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Fiyatları

Her işte olduğu gibi bu sektörde de fiyatlandırmayı belirleyen şey işlemin ve kullanılan materyalin kalitesiyle orantılıdır. İşlem için kullanılan saçların en kalitelisi Afrika ülkelerinde üretilip, Dünyaya dağılmaktadır. Kaliteli saç kullanıp, kaliteli işçilik yapan deneyimli personellerle çalışan salonlar, çok düşük fiyatlara hizmet veremez. Afrika örgüsü maliyetli bir işlemdir uygulayan salon açısından. Bu maliyetlerden kısmadan, yani kalitesiz saç kullanmadan ve acemi personel çalıştırmadan maliyeti düşürmenin imkanı yoktur. Kaliteli hizmet almak isteyenlere; Fiyat politikasından ziyade, salonun tecrübesine ve işlemin kalitesine odaklanmasını tavsiye ederiz.