BEYLİKDÜZÜ 0544 730 32 55KADIKÖY 0536 714 25 35

Afrika Örgüsü Hakkında

Afrika örgüsü, tarih öncesi dönemde uygulanmaya başlanmıştır. Saçlarına şekil vermekte zorlanan Afrikalı kadınlar, çare olarak örgü modelleri geliştirmişlerdir. Zamanla tüm Afrika Kıtasına yayılan ve vazgeçilmez bir tarz halini alan örgüler, her an bakımlı görünmek isteyen kadınların sıkça uyguladığı bir model halini almıştır.

Afrika Örgüsü Kullanımı

Afrika örgüsü kullanım süresi kişiden kişiye, yapılan modelin boyutuna ve uzunluğuna da bağlı olarak değişim gösterir. Genel bir süre vermek gerekirse ortalama 2-3 ay gibi uzunca bir süre kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında, tatil sezonunda saçlarına vakit ayırmak istemeyen kişiler sıkça örgü modellerine yönelmektedir.

Afrika Örgüsünü Kimler Kullanabilir

Saçları 8 cm den uzun olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir.

 

Afrika Örgüsü Modelleri

 

Örgüler sınırsız model ve renk çeşitliliğine sahip olsa da, ülkemizde genellikle 3 kalınlık bilinir ve uygulanır. Kalın – standart ve ince olarak sınıflandırılır. Genellikle tek renk saç kullanarak örgüler yapılıyor olsa da, mix renkler ile sınırsız kombinasyonlar yapılabilir.

Detaylı görseller için:  Togo stüdyo Afrika örgüsü

 

Afrika Örgüsü Kimlere Yakışır

 

Afrika örgüsü doğru tekniklerle uygulanır ve kişiye uygun renkler kullanılırsa herkese yakışır.

Afrika Örgüsü Saça Zarar Verir mi ?

  • Kullanılan ek saçlar bir çok kalite sınıfına sahiptir. Mutlaka yüksek kaliteli saç kullanılmalıdır.
  • Dipten başlangıç için bir çok farklı metot vardır. En geçerli olan knotless tekniğidir. Uygulama yapan salonun ve kuaförün mutlaka bu tekniğe hakim olması ve diplere doğru şekilde yön vererek başlaması gerekir.
  • Afrika örgüsü, geleneksel olarak afrikalı kuaförler tarafından uygulanır. Uygulamayı yapan personelin mutlaka Türk tipi saç modeline uygulama yapabilmesi için eğitilmesi gerekir. Aksi taktirde kişinin saçları zarar görebilir.
  • Eklenecek saçların gramajı mutlaka kişinin saç yapısına göre ayarlanmalıdır.
  • Afrika örgüsü yapılacak salonun mutlaka uzun süreli tecrübeye sahip olması gereklidir.

Bu şartlar sağlandığı müddetçe saçlar asla zarar görmez. Hatta örgü içinde dinlenerek daha kuvvetli ve sağlıklı hale gelir.

Afrika Örgüsü Fiyatları

Afrika saç örgüsü fiyatları yapılan örgünün uzunluğuna, kalınlığına ve seçilen modele göre değişiklik gösterir. Örgüler genellikle standart uzunluk – bel boyu olarak 2 farklı uzunlukta tercih edilir. Kalınlık olarak genel kabul gören 3 kalınlık bulunur. İnce Afrika örgüsü, standart Afrika örgüsü ve kalın Afrika örgüsü olarak sınıflandırılır.

Afrika örgüsü fiyatları bir çok değişkene bağlıdır. Afrika örgüsü kaça yapılır sorusunun net cevabını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Kabaca fiyatlandırmak gerekirse 1000 tl ile 2000 tl arası değişen rakamlara kaliteli uygulamalar yapılır.

Daha sağlıklı fiyatlandırma için: 0544 730 32 55 üzerinden veya @togostudyo instagram adresinden bilgi alabilirsiniz.

 

Afrika Örgüsü Yıkaması

 

En sık karşılaşılan sorulardan biri de “Afrika örgüsü saç yıkanır mı ? ” veya “Afrika örgüsü saç nasıl temizlenir? ” sorularıdır.

Örgüler fiber kanakolan saçlar eklenerek uygulanır. Bu saçlar su tutmayan ve ağırlık yapmayan cinstedir. Uzun süreli kullanım için kremsiz ve mentollü şampuanı sulandırarak uygulamak ve haftada 2 defa yıkamak yeterlidir.

Afrika Örgüsü Kısa Saça Yapılır mı 

Uygulama yapılacak olan kişinin saç yoğunluğu ve saç kalitesi bu sorunun cevabını verebilir. Kimi saçlarda 6 cm altına dahi uygulama yapılabilirken, kimi saçlar daha az tutucu özellikte olur.  Risk almamak adına saçlarınızın 8 cm den uzun olması, ideal kullanım süresi açısından önemlidir.

Afrika Örgüsü Saçlarımı Döker mi

Doğru şekilde ayrılmış ve doğru gramajda ek saç kullanarak yapılan örgüler, saçlarınıza asla zarar vermez. Yeterli tecrübeye sahip salonlar kişinin saç yapısına göre ek saç ekleyerek uygulama yapacaktır. Bu sayede saçlarınız örgüde kaldığı sürece dış etkenlerden uzak kalarak beslenecek ve daha kuvvetli hale gelecektir.

Aşırı gergin uygulanmış veya kalitesiz saç kullanılarak yapılan örgüler saçlarınıza yarardan çok zarar verir ve kullanım aşamasını kabusa çevirebilir. Bu yüzden mutlaka işin ehli bir yerde uygulama yaptırmalısınız.

Rutin olarak her insanın günlük 100 tel civarı saçları dökülür. Bu döngü saçın kendini yenileme evresinden biridir. Sürekli olarak yaşanan bu döngü günlük olarak devam ettiği için dikkate aldığımız bir durum değildir. Ama örgü içindeyken dökülen saçlar örgüler arasında hapis kalır ve saçları söktüğümüzde toplu olarak çıkar. Örgüler kesinlikle saçınızı dökmez veya zarar vermez.

Evde Afrika Örgüsü Yapımı

Tecrübeli olmayan kişilerce uygulanan örgülerin saçınıza zarar verme olasılığı yüksektir. Çünkü Afrika örgüsü deneyim ve pratik ister. Dipten doğru bağlama tekniği uygulanmadığı taktirde, saçlarınızı sökerken kötü sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka uzman bir salondan hizmet almanızı öneririz.

Afrika Örgüsü Kaç Saat Sürer

Seçilen modele ve kişinin saç yapısına, uzunluğuna göre değişiklik gösterse de ortalama olarak standart uzunlukta ve standart kalınlıkta bir örgü 3-5 saat civarında tamamlanır.

Afrika Örgüsü Modelleri

Sınırsız renk kombinasyonu ile yapılabilen örgüler, bir çok farklı modele sahiptir. Size uygun modele randevunuz esnasında birlikte karar verebilir veya galerimizden istediğiniz görseli de seçebilirsiniz : https://togostudyo.com/afrika-orgusu/

İnstagram: @togostudyo

Pinterest, facebook, twitter, tumblr, youtube, tiktok: togostudyo

Ek Saç Kullanmadan Örgü Yapılabilir mi ?

Ek saç olmadan yapılan örgüler, kısa süre içinde açılmaya başlayacaktır. Örgüye hacim katan ve kullanım süresini uzatan en önemli etken kullanılan ek saçtır.

Kullanılan saçın kalitesi ve materyali örgünün görüntüsü ile bire bir ilişkilidir. Kaliteli ek saç ile yapılan örgüler saçınıza asla zarar vermeyecektir.

Örgüleri Nasıl Şekillendirebilirim ?

Kullanımı son derece rahat olan Afrika saç örgüsünü istediğiniz şekilde toplayabilir veya salık kullanabilirsiniz.  Genellikle at kuyruğu, topuz, yarım bağlama, tepede  toplama gibi sınırsız şekilde toplanabilir.

Afro Dalgası, görsel güzelliğinin yanı sıra kullanım kolaylığı nedeni ile de tercih edilen bir saç modelidir. Renk değiştirmek için saçlarınızı yıpratmak zorunda olmadığınızı, uzatmak için kimyasal veya ısı kullanılmadığını düşünün. Artık lastik gibi uzayan, sürekli kırılarak kopan saçlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Afro ile hem havalı ve hacimli saçlara sahip olmak, hem de saçlarınızı dinlendirerek sağlığına kavuşturmak mümkün. Bir çeşit örgü tekniği ile uygulanan afro su dalgası, kendi saçlarınızı uzatma evresinde de kurtarıcı olmaktadır. Örgü içinde kendi yağı ile beslenen, dış etkenlerden uzak duran saçlar daha sağlıklı hale gelir ve daha hızlı uzar.

 

Afro Kullanım Önerileri

 

Afro dalgası doğru teknikle uygulanmış ise saçlarınız hiç bir zarar görmeden sağlıklı biçimde uzayacaktır.
Afroları çok sık yıkamak, yıkarken çitilemek, aşırı şampuan kullanmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir.
Haftada 2 defa yıkanması, kullanım ömrünü uzatmak açısından yeterlidir.
Yıkarken mutlaka kremsiz ve mentollü şampuanı sulandırmalı ve o şekilde uygulamalısınız. Diplere direk dökülen şampuan iyi durulanmayacağı için kaşıntı ve koku yaratacaktır.

Saçlarınızı mümkün olduğunca gece yıkayıp yatmayın. Islak saçla uyumak kokuya sebebiyet verebilir.
Günlük olarak mavi su (fön suyu) kullanarak saçlarınızı ellerinizle taramalısınız.. Haftada veya 10 günde bir defa saç kremini sulandırarak, karışmış kısımları açabilirsiniz. Aşırı krem kullanımı saçları düzleştireceği için önerilmez.
Saçlarınıza Isı uygulamaktan kaçının. Fön, maşa, hamam, sauna gibi aşırı ısı ortamları saçların formunu bozacağı için önerilmez.
Tarak kullanımı bukleleri bozacağı için, mutlaka ellerinizle şekil vermelisiniz.

Afro Dalgası Nedir ?

Uygulanacak kişinin kendi saçları ince sıralar halinde örülerek başa sabitlenir. Üzerine özel bir kroşet tığ yardımı ile dalgalı ek saçlar minik tutamlar halinde tek tek uygulanır.

Afro Dalgası Ne Kadar Kalır ?

Bu sorunun tek bir cevabı olmamakla birlikte, ortalama kullanımı 2 ile 3 ay civarıdır. Kişinin saç uzama hızı, afro saçlara uyguladığı bakım, saçları iyi koruyup korumadığı bu süreyi arttırıp azaltabilir.

Afro Dalgası Saçlara Zarar Verir mi ?

Doğru tekniklerle ve kaliteli saçla yapılan uygulamalar, saçlara asla zarar vermez. Aksine saçlarınız dinlenerek daha kuvvetli hale gelir.

Afro Dalgası Fiyatları ?

İstenilen modele, renklere ve uzunluğa göre farklılık gösteren afro dalgası fiyatları için bize ulaşabilirsiniz :

Beylikdüzü Telefon:      0544 730 32 55

Kadıköy Telefon:            0536 714 25 35

instagram :@togostudyo

Afrika Örgüsü Pişmanlık
Afrika Örgüsü Pişmanlık

Bu tarz bir makale internette görünür olmaya başladı son zamanlarda. Bir kullanıcının Afrika Örgüsü hakkında yaşadığı problemleri anlattığı bir deneyim yazısı. Zenci Örgüsü veya Afrika Örgüsü diye tabir edilen uygulamalar, süreç boyunca hiç bir kimyasal veya ısı kullanılmadan uygulanır.  Eğer işlem yaptırdığınız salonda saç diplerinize bal mumu benzeri yapıştırıcı maddeler uygulanıyorsa işleme devam etmeden oradan

LEARN MORE
Afrika Örgüsü Kime Yakışır?
Afrika Örgüsü Kime Yakışır?

Afrika Örgüsü Kime Yakışır? Genel olarak kadın saç modasında sıklıkla değişiklikler yaşanmaktadır. Özelliklede son yıllarda kadın saç modelleri arasında Afrika örgüsü dikkatleri çekiyor. Peki, Afrika örgüsü kime yakışır? Dahası Afrika örgüsü nasıl yapılır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak ettiğiniz tüm ayrıntılar! Günümüzde Afrika saç örgüsü trend haline dönüştü. Bu yüzden de pek çok

LEARN MORE
Afrika örgüsü ne kadar kullanılır ?
Afrika örgüsü ne kadar kullanılır ?

Afrika örgüsünün kullanım süresi ve kullanım şekli hakkında bir çok soru alıyoruz. Bu sorulara cevap vermek adına bu yazıyı yayınlamaya karar verdik. Afrika örgüsü ve Afro dalgası kullanım süresi ve bu süreyi en uzun en konforlu hale getirebilmek adına neler yapılmalı? Nasıl yıkanmalı, nasıl kullanılmalı gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Afrika Örgüsü, ek saç kullanılarak

LEARN MORE
Afro dalgası saça zararlı mı?
Afro dalgası saça zararlı mı?

Afro Dalgası Zararları Var Mıdır? Afro saç dalgası özgün tasarım özelliğiyle dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Özellikle üst düzeyde bir estetik görsellik noktasında etkili sonuçlar ortaya koyan Afro Dalgası son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kapsamda son derece popüler olan Afro dalgası zararlı mıdır? Oldukça hassas bir uygulama sürecine sahip olan Afro dalgası nasıl yapılır?

LEARN MORE
Afrika örgüsü nasıl sökülür?
Afrika örgüsü nasıl sökülür?

Afrika saç örgüsü kullanım süresi dolduktan sonra sökme aşamasına geldiyseniz bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Afrika örgüleriniz kaliteli bir salonda ve doğru tekniklerle uygulandıysa keyifli bir kullanım süresi geçirmiş olmalısınız. İlk bir kaç günlük adaptasyon süresinden sonra kullanım ömrü dolana dek konforlu ve estetik bir deneyim yaşatmalıdır. Box braid kullanım ömrü kişiden kişiye değişiklik

LEARN MORE
Kısa saça afro dalgası yapılır mı ?
Kısa saça afro dalgası yapılır mı ?

Afro dalgası, diğer afrika tarzı saçlarda olduğu gibi ek saç kullanımına dayalı bir saç stilidir. Kullanıcının saç yapısı ve yoğunluğuna bağlı olarak değişse de, uygulamanın sağlıklı yapılabilmesi ve kullanım süresinin makul sürelerde olması için bir takım şartlar vardır. Afro saç uygulaması kişinin saçlarının eşit sıralara bölünüp, ek saç ekleyerek balık sırtı şeklinde örülmesi ile başlar.

LEARN MORE
Afro dalgası nasıl yıkanır?
Afro dalgası nasıl yıkanır?

Afro su dalgası saç modelini yaptırmaya karar verenlerin, aklına ilk gelen sorulardan biri de afro saçın nasıl temizleneceğidir. Bu yazıda olabildiğince detaylı şekilde afro kıvırcık saçlarının nasıl yıkanması ve bakım yöntemlerinin neler olduğu üzerinde durucaz. Afrika dalgası da denen saçlar uygulanırken kendi saçlarınız ince sıralar halinde örülerek işleme başlanır. Bu işlem tamamlanınca seçilen renkteki ek

LEARN MORE
Afro dalgası mı afrika örgüsü mü ?
Afro dalgası mı afrika örgüsü mü ?

Afro Dalgası ve Afrika Örgüsünün kendine göre kullanım avantajları vardır. Daha çok kullanıcının tarzı ile alakalı olsa da bazı insanlar seçim yapmakta zorlanabiliyor. Afrika örgüsünün veya Afro su dalgasının kendine daha mı uygun olduğuna karar vermekte güçlük çekebiliyor. Bu yazıda, Afrika örgüsü veya Afro nun kullanım şekillerinden ve avantajlarından bahsedicez. Afrika örgüsü, saçların dipten tutam

LEARN MORE
Afro Dalgası Ne Kadar Kullanılır ?
Afro Dalgası Ne Kadar Kullanılır ?

Afro su dalgası hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de budur; Afro dalgası ne kadar kullanılır ? Bu sorunun cevabı bir çok değişkene  bağlıdır. Doğru cevap verebilmek için uygulanan teknik ve kullanıcının doğru kullanım prosedürüne hakim olması çok önemlidir. Afro dalgası uygulamak için bir çok farklı yöntem vardır. Kabaca kendi saçlarınızın ek saç vasıtası

LEARN MORE
Afrika Örgüsü Yapan Yerler
Afrika Örgüsü Yapan Yerler

Afrika örgüsü yapan yerler özellikle istanbul’da oldukça arttı Kişisel bakım kadın erkek fark etmeksizin herkesin özel ilgi gösterdiği bir alandır. Devamlı bakımlı ve hazır olmak, özellikle saçlarına önem verenler için bir hayli zordur. Her an havalı görünen saçlar çoğu insanın rüyasıdır. Yataktan kalkıp güne hazır başlamak, saç bakımı için ekstra vakit harcamamak, günümüzün hareketli hayatında

LEARN MORE
Afrika Örgüsü Bakımı
Afrika Örgüsü Bakımı

Saçlarında farklı bir tarz denemek isteyenler, sürekli saçlarına bakım yapmak veya şekillendirmekten yorulup Afrika örgüsü yaptırmaya karar verenlerin ilk sorusu genelde Afrika örgüsü bakımı nasıl olur ? sorusudur. İnternette her konuda olduğu gibi bu konuda da bilgi kirliliği had safhadadır. Bu konuya elimizden geldiğince açıklık getirmek için bu yazıyı kaleme almaya karar verdik. Afrika örgüsü

LEARN MORE
Afrika Örgüsü Kadıköy
Afrika Örgüsü Kadıköy

2018 den beri Afrika örgüsü ve Afro dalgası için, tecrübeli ve titiz salon arayanların tercihi Togo Stüdyo olmuştur. Artan talep ve ilgi nedeniyle Beylikdüzü ilçesinden sonra Kadıköy ve çevresine hizmet vermek için Anadolu yakasına da salon açma kararı verdik. Bu kararı vermemizin en büyük sebeplerinden biri; Anadolu yakasından, özellikle Kadıköy civarından Afro dalgası, Afrika örgüsü

LEARN MORE
Afro Dalgası Renk Seçimi
Afro Dalgası Renk Seçimi

Son yılların en trend saç modelleri arasına girmeyi başaran Afro Dalgası, değişiklik arayan her kadının ilgisini çekmeyi başardı. Daha önceleri kullanıcıların aklında bir çok önyargı veya tereddüt olmuş olsa da, kullananların sayısının gittikçe artması ve gelen olumlu yorumlar afroya olan talebi arttırdı. Afroya olan talebin artmasının ana nedenlerinden biri de; Saçlara hiçbir zarar vermemesi ve

LEARN MORE
Afrika Örgüsü ve Saç Kaynağı Farkı
Afrika Örgüsü ve Saç Kaynağı Farkı

Afrika  örgüsü, günümüzde dahi geleneksel yöntemlerle uygulanan bir işlemdir. Saçlarının formunu veya rengini değiştirmek isteyen, yenilenmek isteyen herkesin kullanabileceği pratik bir tarz yaratır. Örgüleri diğer yöntemlerden ayıran en belirgin özellik uygulama sırasında hiç bir kimyasal işlem veya ısı kaynağı kullanılmamasıdır. Zenci örgüsü uygulanırken, saçları eşit tutamlarda ayırarak, dipten başlayarak ek saçlar eklenir ve uca doğru

LEARN MORE
Saç Şekillendirme Tüyoları
Saç Şekillendirme Tüyoları

Kadınların günlük rutini arasında mutlaka saç şekillendirme süreci de yer alır. Özellikle çalışan kadınlar için saç şekillendirme için her sabah ayrılan süre hatırı sayılır zaman almaktadır. Gün içinde tekrar, tekrar kontrol gerektiren, hacmini yitiren, sönük saçlara sahip kadınlar için bu işlemler sinir bozucu hale gelmektedir. En çok başvurulan yöntemler arasında günlük çekilen fön, fırçalama gibi

LEARN MORE
Saç Uzatma Yöntemleri
Saç Uzatma Yöntemleri

Saçları uzatmanın en tutarlı yöntemi sabırlı davranmaktır. Bir an önce uzun saçlara kavuşmak çoğu kadının hayali olsa da, uzun bir süreç olduğunu bilerek başlamak gerekir. Ortalama bir insan saçı, ayda 0,8 ile 1,2 cm arasında uzar. Kadın saçlarının erkek saçına nazaran daha hızlı uzadığı da bilinen bir gerçektir. Özellikle yaz aylarında, D vitaminin de etkisinin

LEARN MORE