fbpx

Afrika Örgüsü

Afrika Örgüsü Hakkında

Afrika saç örgüsü, tarih öncesi dönemde uygulanmaya başlanmıştır. Saçlarına şekil vermekte zorlanan Afrikalı kadınlar, çare olarak örgü modelleri geliştirmişlerdir. Zamanla tüm Afrika Kıtasına yayılan ve vazgeçilmez bir tarz halini alan örgüler, her an bakımlı görünmek isteyen kadınların sıkça uyguladığı bir model halini almıştır.

Afrika Örgüsü Kullanımı

Afrika örgüsü kullanım süresi kişiden kişiye, yapılan modelin boyutuna ve uzunluğuna da bağlı olarak değişim gösterir. Genel bir süre vermek gerekirse ortalama 2-3 ay gibi uzunca bir süre kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında, tatil sezonunda saçlarına vakit ayırmak istemeyen kişiler sıkça örgü modellerine yönelmektedir.

Afrika Örgüsünü Kimler Kullanabilir

Saçları 8 cm den uzun olan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir modeldir.

Afrika Örgüsü Modelleri

Örgüler sınırsız model ve renk çeşitliliğine sahip olsa da, ülkemizde genellikle 3 kalınlık bilinir ve uygulanır. Kalın – standart ve ince olarak sınıflandırılır. Genellikle tek renk saç kullanarak örgüler yapılıyor olsa da, mix renkler ile sınırsız kombinasyonlar yapılabilir.

Detaylı görseller için:  Togo stüdyo Afrika örgüsü

Afrika Örgüsü Kimlere Yakışır

Afrika örgüsü doğru tekniklerle uygulanır ve kişiye uygun renkler kullanılırsa herkese yakışır.

Afrika Örgüsü Saça Zarar Verir mi ?

  • Kullanılan ek saçlar bir çok kalite sınıfına sahiptir. Mutlaka yüksek kaliteli saç kullanılmalıdır.
  • Dipten başlangıç için bir çok farklı metot vardır. En geçerli olan knotless tekniğidir. Uygulama yapan salonun ve kuaförün mutlaka bu tekniğe hakim olması ve diplere doğru şekilde yön vererek başlaması gerekir.
  • Afrika örgüsü, geleneksel olarak afrikalı kuaförler tarafından uygulanır. Uygulamayı yapan personelin mutlaka Türk tipi saç modeline uygulama yapabilmesi için eğitilmesi gerekir. Aksi taktirde kişinin saçları zarar görebilir.
  • Eklenecek saçların gramajı mutlaka kişinin saç yapısına göre ayarlanmalıdır.
  • Afrika örgüsü yapılacak salonun mutlaka uzun süreli tecrübeye sahip olması gereklidir.

Bu şartlar sağlandığı müddetçe saçlar asla zarar görmez. Hatta örgü içinde dinlenerek daha kuvvetli ve sağlıklı hale gelir.

Afrika Örgüsü Fiyatları

Afrika saç örgüsü fiyatları yapılan örgünün uzunluğuna, kalınlığına ve seçilen modele göre değişiklik gösterir. Örgüler genellikle standart uzunluk – bel boyu olarak 2 farklı uzunlukta tercih edilir. Kalınlık olarak genel kabul gören 3 kalınlık bulunur. İnce Afrika örgüsü, standart Afrika örgüsü ve kalın Afrika örgüsü olarak sınıflandırılır.

Afrika örgüsü fiyatları bir çok değişkene bağlıdır. Afrika örgüsü kaça yapılır sorusunun net cevabını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

Kabaca fiyatlandırmak gerekirse 400 tl ile 800 tl arası değişen rakamlara kaliteli uygulamalar yapılır.

Daha sağlıklı fiyatlandırma için: 0544 730 32 55 üzerinden veya @togostudyo instagram adresinden bilgi alabilirsiniz.

Afrika Örgüsü Yıkaması

En sık karşılaşılan sorulardan biri de “Afrika örgüsü saç yıkanır mı ? ” veya “Afrika örgüsü saç nasıl temizlenir ?” sorularıdır.

Örgüler fiber kanakolan saçlar eklenerek uygulanır. Bu saçlar su tutmayan ve ağırlık yapmayan cinstedir. Uzun süreli kullanım için kremsiz ve mentollü şampuanı sulandırarak uygulamak ve haftada 2 defa yıkamak yeterlidir.

Afrika Örgüsü Kısa Saça Yapılır mı 

Uygulama yapılacak olan kişinin saç yoğunluğu ve saç kalitesi bu sorunun cevabını verebilir. Kimi saçlarda 6 cm altına dahi uygulama yapılabilirken, kimi saçlar daha az tutucu özellikte olur.  Risk almamak adına saçlarınızın 8 cm den uzun olması, ideal kullanım süresi açısından önemlidir.

Afrika Örgüsü Saçlarımı Döker mi

Doğru şekilde ayrılmış ve doğru gramajda ek saç kullanarak yapılan örgüler, saçlarınıza asla zarar vermez. Yeterli tecrübeye sahip salonlar kişinin saç yapısına göre ek saç ekleyerek uygulama yapacaktır. Bu sayede saçlarınız örgüde kaldığı sürece dış etkenlerden uzak kalarak beslenecek ve daha kuvvetli hale gelecektir.

Aşırı gergin uygulanmış veya kalitesiz saç kullanılarak yapılan örgüler saçlarınıza yarardan çok zarar verir ve kullanım aşamasını kabusa çevirebilir. Bu yüzden mutlaka işin ehli bir yerde uygulama yaptırmalısınız.

Rutin olarak her insanın günlük 100 tel civarı saçları dökülür. Bu döngü saçın kendini yenileme evresinden biridir. Sürekli olarak yaşanan bu döngü günlük olarak devam ettiği için dikkate aldığımız bir durum değildir. Ama örgü içindeyken dökülen saçlar örgüler arasında hapis kalır ve saçları söktüğümüzde toplu olarak çıkar. Örgüler kesinlikle saçınızı dökmez veya zarar vermez.

Evde Afrika Örgüsü Yapımı

Tecrübeli olmayan kişilerce uygulanan örgülerin saçınıza zarar verme olasılığı yüksektir. Dipten doğru bağlama tekniği uygulanmadığı taktirde, saçlarınızı sökerken kötü sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka uzman bir salondan hizmet almanızı öneririz.

Afrika Örgüsü Kaç Saat Sürer

Seçilen modele ve kişinin saç yapısına, uzunluğuna göre değişiklik gösterse de ortalama olarak standart uzunlukta ve standart kalınlıkta bir örgü 5-6 saat civarında tamamlanır.

Afrika Örgüsü Modelleri

Sınırsız renk kombinasyonu ile yapılabilen örgüler, bir çok farklı modele sahiptir. Size uygun modele randevunuz esnasında birlikte karar verebilir veya galerimizden istediğiniz görseli de seçebilirsiniz : https://togostudyo.com/afrika-orgusu/

İnstagram: @togostudyo

Pinterest, facebook, twitter, tumblr, youtube, tiktok: togostudyo

Ek Saç Kullanmadan Örgü Yapılabilir mi ?

Ek saç olmadan yapılan örgüler, kısa süre içinde açılmaya başlayacaktır. Örgüye hacim katan ve kullanım süresini uzatan en önemli etken kullanılan ek saçtır.

Kullanılan saçın kalitesi ve materyali örgünün görüntüsü ile bire bir ilişkilidir. Kaliteli ek saç ile yapılan örgüler saçınıza asla zarar vermeyecektir.

Örgüleri Nasıl Şekillendirebilirim ?

Kullanımı son derece rahat olan Afrika saç örgüsünü istediğiniz şekilde toplayabilir veya salık kullanabilirsiniz.  Genellikle at kuyruğu, topuz, yarım bağlama, tepede  toplama gibi sınırsız şekilde toplanabilir.

 

Afro Dalgası

 

Afro Dalgası, görsel güzelliğinin yanı sıra kullanım kolaylığı nedeni ile de tercih edilen bir saç modelidir. Renk değiştirmek için saçlarınızı yıpratmak zorunda olmadığınızı, uzatmak için kimyasal veya ısı kullanılmadığını düşünün. Artık lastik gibi uzayan, sürekli kırılarak kopan saçlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Afro ile hem havalı ve hacimli saçlara sahip olmak, hem de saçlarınızı dinlendirerek sağlığına kavuşturmak mümkün. Bir çeşit örgü tekniği ile uygulanan afro su dalgası, kendi saçlarınızı uzatma evresinde de kurtarıcı olmaktadır. Örgü içinde kend yağı ile beslenen, dış etkenlerden uzak duran saçlar daha sağlıklı hale gelir ve daha hızlı uzar.

Afro Kullanım Önerileri

Afro dalgası doğru teknikle uygulanmış ise saçlarınız hiç bir zarar görmeden sağlıklı biçimde uzayacaktır.
Afroları çok sık yıkamak, yıkarken çitilemek, aşırı şampuan kullanmak yapılan en büyük yanlışlardan biridir.
Haftada 2 defa yıkanması, kullanım ömrünü uzatmak açısından yeterlidir.
Yıkarken mutlaka kremsiz ve mentollü şampuanı sulandırmalı ve o şekilde uygulamalısınız. Diplere direk dökülen şampuan iyi durulanmayacağı için kaşıntı ve koku yaratacaktır.

Saçlarınızı mümkün olduğunca gece yıkayıp yatmayın. Islak saçla uyumak kokuya sebebiyet verebilir.
Günlük olarak mavi su (fön suyu) kullanarak saçlarınızı ellerinizle taramalısınız.. Haftada veya 10 günde bir defa saç kremini sulandırarak, karışmış kısımları açabilirsiniz. Aşırı krem kullanımı saçları düzleştireceği için önerilmez.
Saçlarınıza Isı uygulamaktan kaçının. Fön, maşa, hamam, sauna gibi aşırı ısı ortamları saçların formunu bozacağı için önerilmez.
Tarak kullanımı bukleleri bozacağı için, mutlaka ellerinizle şekil vermelisiniz.

Afro Dalgası Nedir ?

Uygulanacak kişinin kendi saçları ince sıralar halinde örülerek başa sabitlenir. Üzerine özel bir kroşet tığ yardımı ile dalgalı ek saçlar minik tutamlar halinde tek tek uygulanır.

Afro Dalgası Ne Kadar Kalır ?

Bu sorunun tek bir cevabı olmamakla birlikte, ortalama kullanımı 2 ile 3 ay civarıdır. Kişinin saç uzama hızı, afro saçlara uyguladığı bakım, saçları iyi koruyup korumadığı bu süreyi arttırıp azaltabilir.

Afro Dalgası Saçlara Zarar Verir mi ?

Doğru tekniklerle ve kaliteli saçla yapılan uygulamalar, saçlara asla zarar vermez. Aksine saçlarınız dinlenerek daha kuvvetli hale gelir.

Afro Dalgası Fiyatları ?

İstenilen modele, renklere ve uzunluğa göre farklılık gösteren afro dalgası fiyatları için bize ulaşabilirsiniz :

Tel:      0544 730 32 55

instagram :@togostudyo

 

Saç Nasıl Örülür ?

Saç örgüleri hemen hemen her insan topluluğunda, her medeniyette karşılık bulan bir  tarzdır. Kimi zaman örgülü saçın rahatlığı, kimi zaman estetik görünümü için tercih edilir. Her toplumun, her kültürün kendine has örgü stili olsa da , en bilinen ve en çok uygulanan örgü çeşitleri Afrika kaynaklıdır. Tarih boyunca Mısır medeniyetleri,  İskandinav asıllı Viking savaşçıları, Doğu

READ MORE
Afrika Örgüsü Nasıl Yıkanır

Özellikle yaz aylarında saç şekillendirmek kadınlar için kabusa dönüşebiliyor. Sürekli sönen ve şekil almayan saçlar, hayatın hızlı temposu içinde ekstra yorucu hale geliyor. Saçlarını tarama, fön kullanma veya boyama derdi ile uğraşmak istemeyenler için ideal çözümlerden birisi Afrika Örgüsüdür. Kullanım süresi boyunca bozulmadan aynı formda kalması, renginin akmaması, şekillendirme için ekstra çaba harcanmaması örgüleri tercih

READ MORE
Afrika Örgüsü Pişmanlık

Bu tarz bir makale internette görünür olmaya başladı son zamanlarda. Bir kullanıcının Afrika Örgüsü hakkında yaşadığı problemleri anlattığı bir deneyim yazısı. Zenci Örgüsü veya Afrika Örgüsü diye tabir edilen uygulamalar, süreç boyunca hiç bir kimyasal veya ısı kullanılmadan uygulanır.  Eğer işlem yaptırdığınız salonda saç diplerinize bal mumu benzeri yapıştırıcı maddeler uygulanıyorsa işleme devam etmeden oradan

READ MORE